top of page
צילום אווירי של חווה סולרית להפקת אנרגיה מהשמש באשלים

השימושים המקצועיים של צילום אווירי מרחפן

צילומי רחפן יכולים להיות בעלי ערך עצום ותועלת רבה, לענפים רבים במשק. צילומי אוויר מדויקים ומקצועיים, באמצעות רחפן משוכלל, יכולים לספק תמונה מלאה לגבי תוואי שטח מסוים או אלמנטים המותקנים בגובה ולכן, השימוש ברחפנים נהיה מגוון ומתוחכם יותר.

צילום אורתופוטו

צילום אורתופוטו נועד לגלות ולאבחן טוב יותר את המרחב הגיאוגרפי בו אנו חיים. תמונת אורתופוטו מבוססת על שיטת צילום פוטוגרמטרית, המאפשרת לחבר יחד מספר רב של תמונות בודדות משטח נתון לכדי תמונה אחת גדולה ברזולוציה סופר-גבוהה. בשיטה זו מתבצעת חפיפה בין צילומים סמוכים של השטח כך שהתוצר המתקבל הוא ללא עיוותים פלמימטריים, הנגרמים בשל נטיית המצלמה האווירית ועיוותי עדשת המצלמה הטבעיים. התוצאה היא תמונה איכותית, נטולת עיוותים אופטיים ובעלת קנה מידה אחיד ומדויק לכל השטח המצולם, גם אם פני השטח מאופיינים בשינויי גובה.

תמונות אורתופוטו שימושיות מאוד בתכנון הנדסי של מגוון תשתיות ונותן מענה מעולה במקרים בהם דרוש מיפוי מערכתי. בשיטה זו משתמשים בין השאר בתכנון של שכונות מגורים ומסחר, כבישים ומחלפים, פסי רכבת, מאגרי מים, מערכות סולאריות הפרוסות על גגות או על הקרקע ועוד. הצילום האווירי מאפשר לקבל לכסות שטח רב במהירות ללא התפשרות על דיוק. הזמינות הגבוהה של השיטה הופכת אותה לאידיאלית עבור גיבוש תוכניות חברתיות, כלכליות ו/או תעשייתיות, הנוגעות לשטח מסוים. אפשר למשל להחליט אם קרקע מסוימת מתאימה לשימוש חקלאי או עירוני ולבצע פרויקטים מורכבים של תכנון ובניה. כמו כן, אורתופוטו משמש למיטוב בקרת התנועה, סיוע באכיפת החוק ושמירה על בטיחות הציבור וכן משמש כלי עזר במשא ומתן על מכירה ורכישה של נכסים.

צילום תרמי מרחפן

רחפן תרמי משמש במקרים שבהם עולה צורך לבדוק סביבה לא נגישה להגעה, כמו למשל סביבה הנמצאת בגובה רב. באמצעות שימוש ברחפן עם מצלמת אינפרא-אדום, מנטרלים את הצורך לסכן חיי אדם בטיפוס לגובה וכמו כן, מקבלים תוצאות מדויקות יותר. רחפן תרמי משתמש בטכנולוגיה חדשנית, המודדת את הטמפרטורה באזור מסוים ובמקביל משווה את הבדלי הטמפרטורה בין אזורים, ברמת דיוק גבוהה. יכולת זו מאפשרת להשתמש ברחפן תרמי לזיהוי שריפות, איתור מהיר של תקלות במערכות הנדסיות כגון טורבינות רוח ומאפשר לקבל תמונת מצב ברורה על תפקוד פאנלים סולאריים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צילום אווירי בנדל"ן

עוד יתרון מובהק של צילום אווירי הוא האפשרות לבצע צילומים של בתים ממבט-על וכך לתכנן טוב יותר את פרויקט הבניה ותוואי השטח. הדבר עוזר מאוד גם בתכנון מערכות סולאריות שלרוב מותקנות על גגות מבנים או תופסות שטח גדול על הקרקע, מה שמאפשר ביצוע מהיר ומדויק של מערכות מורכבות ויקרות אלו. בנוסף, תצלומי אוויר לפי גוש-חלקה מאפשרים למקד את התכנון בשטח מסוים ולבחון את מצב הקרקע בו, לאתר נכס ספציפי ולראות באופן מהיר, נוח ומקיף את החלקות הסמוכות לו. 

שימוש בולט נוסף לצילומי אוויר על-ידי רחפן, הוא בתחום הדמית גבהים לצורך פרזנטציות ללקוחות. להדמיה נכונה יש ערך שיווקי רב עבור הקבלן והיזם הבונים על הקרקע וכמו כן, גם ערך לשימוש פנימי, שכן הדמיה מסייעת להבין כיצד יראה הבניין בסוף התהליך ועל מה חשוב לשים דגש. 
 

את כל השירותים האלו ואחרים וכל מה שקשור לצילומי רחפן מקצועיים, אנו מציעים ב-AirWorks – צילומי רחפן מקצועיים ומדויקים, בסטנדרטים בין-לאומיים ועם כל הרישיונות וההיתרים הרלוונטיים כדי להעניק לכם שירות מעל ומעבר למצופה.

צילום אווירי של פנל סולרי מקולקל
bottom of page